راهبرد بازار؛ معاون وزیر صمت: کازرون منطقه مستعدی برای شتاب توسعه اقتصادی کشور است

راهبرد بازار؛ معاون وزیر صمت: کازرون منطقه مستعدی برای شتاب توسعه اقتصادی کشور است

زمان انتشار : 1401/02/23 - 01:13

علی رسولیان روز پنجشنبه در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی کازرون در گفتگو با خبرنگار ایرنا به ظرفیت های خوب این شهرستان به عنوان یک قطب صنعتی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: شهرستان کازرون با توجه به دسترسی به بنادر و کلان شهرهای کشور منطقه مستعدی برای توسعه اقتصادی کشور است.

معاون وزیر صمت اضافه کرد: اگر ما بخواهیم نگاه صادرات و واردات درکشور داشته باشیم باید به منطقه ویژه اقتصادی کازرون توجه خاصی شود.

رسولیان ادامه داد: درمنطقه ویژه اقتصادی کازرون زیرساخت‌ها ازجمله برق، آب، گاز وخط اینترنت آماده تحویل به سرمایه گذاران است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرک‌های صنعتی کشور  اظهار کرد: باتوجه به اینکه مجوز واگذاری زمین کمتر از یکسال دریافت می‌شود هم اکنون آماده سرمایه گذاری دربخش های صنعتی ودانش بنیان هستیم.

۱۰ نفر متقاضی برای سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی کازرون

فرماندار ویژه کازرون نیز گفت: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی کازرون ازسال ۸۹ در زمینی به مساحت ۷۳ هکتار در شمال شهرکازرون کلید خورد که طی سال های گذشته با راه اندازی این منطقه، فعالیت های خوبی صورت گرفته است.

محمدعلی بخرد افزود: زیرساخت‌های لازم برای سرمایه گذاری واحدهای صنعتی آماده است

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۰ نفر متقاضی برای سرمایه گذاری هستند گفت: مشوق هایی برای سرمایه گذاران درنظرگرفته شده است که ازجمله واگذاری زمین با پرداخت هزینه آن با اقساد طولانی مدت  است.

فرماندارویژه کازرون ازسرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این منطقه دعوت کرد .

فعال‌سازی کارگاه‌ها با تولید زیر ۵۰درصد 

رئیس هیات مدیره ومدیرعامل شهرک‌های صنعتی فارس هم به وضعیت کارگاه‌های صنعتی استان فارس اشاره کرد و گفت: وزارت خانه پروژه‌ای برای فعال‌سازی کارگاه‌هایی که زیر۵۰ درصد در استان فعال هستند تعریف کرده و به ما ابلاع شده است که براساس آن تولید کارگاه‌ها که با زیر۵۰ درصد فعالیت می کنند را با استفاده از تسهیلات بانکها به بالای ۵۰ درصد برسانیم.

سید مصطفی هاشمی اضافه کرد: برابر مصوبه ای که برای استان درنظرگرفته شده است تعداد ۱۶۰ کارگاه تولید آنها به بالای ۵۰ درصدبرسانیم که امیدواریم این تعداد به ۲۰۰ واحد افزایش پیدا کند.

مدیرعامل شهرک های صنعتی فارس اظهار کرد: تصفیه خانه دوم شهرک صنعتی کا زرون با ظرفیت ۴۲۰۰متر آماده بهربرداری است.

شهرستان کازرون در فاصله ۱۴۳ کیلومتری شیراز قرار دارد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ شیب تند کاهش قیمت خودرو در بازار/ آخرین قیمت دنا، رانا، تارا و پژو

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، همزمان با کاهش قیمت‌ها ...