راهبرد بازار؛ موافقت ایران و ارمنستان برای صدور خدمات فنی- مهندسی

راهبرد بازار؛ موافقت ایران و ارمنستان برای صدور خدمات فنی- مهندسی

زمان انتشار : 1401/02/23 - 04:17

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز پنجشنبه ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «خیراله خادمی» هفدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی با ارمنستان را گامی به سوی پیشبرد روابط اقتصادی تهران و ایروان دانست و افزود: تفاهم نامه همکاری ایران و ارمنستان برای ساخت کریدور جدید و مسیر جایگزین محدوده «گوریس- کاپان» در ارمنستان برای تسهیل تردد ترانزیتی میان دو کشور و همکاری پیمانکاران ایرانی در تکمیل کریدور شمال- جنوب ارمنستان بعد از بحث و تبادل نظر در کارگروه های مشترک مورد موافقت قرار گرفت.

وی ضمن تاکید بر ضرورت تلاش طرفین برای اجرای توافق‌ها و تفاهم های این نشست، ادامه‌داد: ظرفیت‌های قابل توجه ای در زمینه های مختلف از جمله صدور خدمات فنی- مهندسی، انرژی، ترانزیت، ساخت نیروگاه، کشاورزی، داروسازی و تجهیزات پزشکی، ارتباطات و فناوری اطلاعات در روابط وجود دارد که در صورت فعال سازی می تواند حجم مبادلات دو کشور را به‌طور چشمگیری ارتقا دهد.

در این اجلاس مقام های دو طرف در حوزه‌های مختلفی همچون صدور خدمات فنی و مهندسی، تجارت و تهاتر، سرمایه‌گذاری، ترانزیت و حمل و نقل، برق و انرژی، نفت و گاز، گمرک، بانکی و مالی، استاندارد، گردشگری، بهداشت و موارد مهم دیگری به بحث و تبادل نظر پرداختند.

اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان در روزهای۲۰ و ز۲۱ اردیبهشت ماه در شهر ایروان برگزار شد و وزیر نیرو از ایران و وزیر انرژی کشور ارمنستان مسوولیت برگزاری این کمیسیون مشترک را بر عهده داشت.

خادمی ریاست بخش حمل و نقل این کمیسیون را بر عهده داشت که هیاتی از مقام‌ها و تجار بخش خصوص نیز وزیر نیرو را همراهی کردند.

 شانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور تیر ماه ۱۳۹۸ در تهران برگزار شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

پنج + چهارده =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ روسای راه‌آهن ایران و قزاقستان تفاهم‌نامه همکاری ریلی امضا کردند

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز دوشنبه ایرنا از راه‌آهن جمهوری ...