راهبرد بازار؛ افزایش ۵ برابری نقدینگی دامداران توسط صندوق توسعه دامپروری

راهبرد بازار؛ افزایش ۵ برابری نقدینگی دامداران توسط صندوق توسعه دامپروری

زمان انتشار : 1401/02/23 - 04:18

«مجتبی عالی» امروز (پنجشنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره حذف ارز ترجیحی و قیمت محصولات پروتئینی در بازار، افزود: همه شرکت‌های تعاونی دامداران کشور آمادگی لازم را برای در اختیار قرار دادن نهاده‌ها حتی به صورت مدت دار به دامداران کوچک روستایی به صورت مکتوب اعلام کرده‌اند تا بحث کمبود نقدینگی را نداشته باشند.

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های کشاورزی دامداران، درباره شیرخام اظهار داشت: همه شرکت‌های تعاونی ما دارای سکوی جمع آوری شیرخام هستند، بنابراین امکان جمع اوری شیر مازاد دامداران و تحویل به کارخانجات شیرخشک را دارند و این مهم در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه‌کرد: همه شرکت‌های تعاونی ما اعلام آمادگی کرده‌اند که شیر خام مازاد دامداران را خریداری و به کارخانجات شیرخشک برای صادرات حمل کنند.

عالی ادامه‌داد: قرار بر این شد که از طریق صندوق ها این تسهیلات در اختیار شرکت تعاونی ها قرار بگیرد و از آنجایی که دریافت تسهیلات از صندوق توسعه دامپروری کشور سهل و آسان  و مقررات بانکی کمی مشکل است احتمال دارد شرکت تعاونی های ما دچار چالش شوند، اما از طریق صندوق راحت‌تر این وام و نقدینگی را در اختیار شرکت تعاونی ها قرار می دهیم.

وی بیان‌داشت: اتحادیه دامداران قصد دارد که با صادرات شیرخشک و حتی دام زنده به کشورهای حاشیه خلیج فارس، به جای آنها نهاده وارد کشور کند، بنابراین باید نقدینگی پنج برابر اکنون در اختیار دامداران قرار بگیرد تا تولیدکننندگان با مشکل روبه‌رو نشوند.

این مقام صنفی ابراز امیدورای کرد با توجه به تحریم های ظالمانه ای که اتفاق افتاده، با کمک و همکاری دولت، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان از این بحران سرافراز بیرون بیاییم و دامداران ما همراه دولت و مصرف کننندگان هستند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

4 × 4 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ موانع صادرات محصولات کشاورزی رفع می‌شود/لزوم ایجاد بازارهای جدید صادراتی

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز چهارشنبه ایرنا از وزارت جهاد ...