راهبرد بازار؛ ۵۵ هزار قمی درطرح جدید دولت به صورت رایگان بیمه سلامت شدند

راهبرد بازار؛ ۵۵ هزار قمی درطرح جدید دولت به صورت رایگان بیمه سلامت شدند

زمان انتشار : 1401/02/24 - 14:03

محمدرضا فخاریان قمی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، با تشریح تسهیلات فراهم آمده در زمینه بیمه سلامت گفت: در دولت سیزدهم تاکنون تعداد افراد بیمه شده در بیمه سلامت در سه دهک اول به ۵۵ هزار نفر بالغ شده است. 

به گفته وی، کسانی که تازه بیمه شده اند تا پایان سال جاری بیمه هستند.

فخاریان قمی افزود: کسانی که جزو سه دهک اول هستند و بیمه نشده اند نیز می تواتند به دفاتر پیشخوان طرف قرارد داد با بیمه سلامت مراجعه کند و درخواست بدهند و کلیه شهروندان برای طرح مشکلات و یا پرسش در زمینه بیمه سلامت می توانند با شماره ۱۶۶۶ بدون کد تماس بگیرند. 

وی با اشاره به ویژگی های این طرح خاطرنشان کرد: سه دهک اول به طور کامل بیمه هستند و افراد از طریق کد دستوری #۱۶۶۶* می توانند از وضعیت بیمه خود مطلع شوند، و با تعیین پزشک خانواده به بخش خصوصی نیز می توانند مراجعه کنند.

وی گفت: کسانی که پزشک خانواده داشته باشند می‌توانند از طریق این کد دستوری و با وارد کردن شماره یک تاریخ اعتبار بیمه، شماره دو تاریخ بستری و شماره سه پزشک خانواده را انتخاب و اطلاعات لازم را دریافت کنند. 

مدیرکل بیمه سلامت استان قم اضافه کرد: کسانی که تازه بیمه شده اند و پزشک خانواده ندارند؛ باید مراجعه کنند و پزشک خانواده برایشان در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: کسانی که پزشک خانواده ندارند، فقط می توانند از امکانات مراکز درمانی بخش های دولتی (بیمارستان، درمانگاه و مراکز پاراکیلینک دولتی) استفاده کنند، اما کسی که پزشک خانواده دارد، به شرط تشخیص پزشک خانواده، از طریق نظام ارجاع می تواند به همه مراکز خصوصی نیز مراجعه کند.   

فخاریان درباره خدمات بیمه سلامت اظهار داشت: بیمه سلامت رایگان است و دهک های اول رایگان بیمه شده اند.

وی اظهار داشت: اگر بیمار از طریق نظام ارجاع جلو برود و پزشک خانواده تشخیص دهد که بیمار نیاز به مراجعه به متخصص، فوق متخصص و یا مراکز آزمایشگاهی و رادیولوژی بخش خصوصی دارد؛ پزشک خانواده می تواند بیمار را ارجاع دهد.

وی تصریح کرد: بدون نظام ارجاع، بیمه‌شده می تواند از خدمات مراکز دولتی استفاده کند.

وی اعلام کرد: مراکز درمانی دولتی که شامل بیمه سلامت می شوند؛ شامل مراکز درمانی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی، مراکز بهداشت، مراکز جامع سلامت، بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) و درمانگاه فرهنگیان است.

فخاریان در رابطه با دارو گفت: کسانی که برای درمان به مراکز درمانی دولتی مراجعه کنند، به همه داروخانه ها می توانند مراجعه کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم همچنین گفت که خدمات نازایی نیز از سال گذشته تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارد. /

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

چهارده + شانزده =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ درخواست شرکت دارویی برکت از بانک مرکزی برای خروج از فهرست بدهکاران بانکی

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از شامگاه پنجشنبه ایرنا، در نامه اکبر ...