شکست سنگین پرسپولیس از سپاهان

سپاهان موفق شد با دو گل استنلی و محبی پرسپولیس را در استادیوم آزادی شکست دهد.

به گزارش راهبرد بازار به نقل از خبرآنلاین؛ در چارچوب هفته پنجم لیگ برتر ایران، پرسپولیس و سپاهان از ساعت ۱۶:۱۵ در ورزشگاه آزادی تهران به میدان رفتند. نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل تمام شد.

موقعیت‌های حساس
بازی بسیار گرم و پرسرعت آغاز شد و در همان دقایق اولیه سپاهان توانست دو بار به طور نصفه و نیمه تا دهانه دروازه پرسپولیس نزدیک شود که در رسیدن به گل ناکام بود.
در دقیقه نهم بازی، سپاهان صاحب ضربه ایستگاهی شد که شوت محکم و پرقدرت استنلی با واکنش خوبی از سوی بیرانوند همراه شد و راهی به دروازه نیافت. پنج دقیقه بعد سپاهان فرصت دیگری را با ارسال روی دروازه خلق کرد که این موقعیت به علت تعدد پرسپولیسی در محوطه جریمه دفع شد.
در دقیقه ۱۸ پرسپولیس نخستین فرصت جدی خود را ایجاد کرد که این فرت تک به تک میان نادری و دروازه‌بان پرسپولیس با خروج مناسبی از سوی نیازمند همراه شد.
در دقیقه ۲۳ خطرناک‌ترین فرصت بازی از دست رفت. ارسال پرسپولیسی‌ها به روی دروازه در داخل محوطه شش قدم به براندائو رسید، اما ضربه او در حالی که هیچ مزاحمتی هم نداشت، به اوت رفت. یک دقیقه بعد براندائو مجددا موقعیت دیگری را از دست داد تا حسرت پرسپولیسی‌ها را به دنبال داشته باشد.

پرسپولیس که رفته رفته توپ و میدان را در اختیار گرفته بود، توانست در دقیقه ۲۷ فرصت دیگری را خلق کند که شوت بازیکن پرسپولیس با دخالت مدافع سپاهان به کرنر رفت.

در دقیقه ۳۴ ضد حمله سریع پرسپولیسی‌ها در داخل محوطه جریمه به براندائو ارسال شد که او یک قدم عقب‌تر از توپ بود و نیازمند صاحب توپ شد.
در دقیقه ۴۰، روی ارسال اوت بلند پرسپولیسی‌ها به داخل محطوه جریمه سپاهان، علی علیپور صاحب موقعیت شوت زنی شد و توپ را به قسمت خارجی تور دروازه زد تا چند بازیکن دچار اشتباه شوند به نشانه گل، خوشحالی کنند.
در دقیقه ۴۴، مهدی کیانی با تکلی خشن مهدی ترابی را زمین گیر کرد. این حرکت با اعتراض محمدحسین کنعانی زادگان همراه شد و داور به کیانی و کنعانی زادگان کارت زرد نشان داد و در ادامه به سمت محسن خلیلی رفت و به او هم کارت زرد داد.

نیمه دوم

همانند نیمه نخست، بازی در نیمه دوم هم بسیار پربرخورد و خشن دنبال شد و در ۱۰ دقیقه نخست دو بازیکن با کارت زرد داور جریمه شدند.

در دقیقه ۵۴، ارسال بلند پرسپولیس ها به دهانه محوطه شش قدم با ضربه سر نادری همراه شد که استنلی با نیازمند هماهنگ نبود و به اشتباه یک کرنر نصیب پرسپولیس کرد و در ادامه هم خطر از روی دروازه شاگردان قلعه نویی دفع شد.

در دقیقه ۶۰، سپاهانی‌ها که از روی سانتر بلند مصلح صاحب موقعیت شده بودند در نهایت موفق نشدند از این توپ استفاده کنند و توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۶۶ شوت محکم امید نورافکن دقیقا به محل استقرار علیرضا بیرانوند رفت و او هم با واکنشی به موقع توپ را به بیرون فرستاد.

بازی در نیمه دوم با سرعت در زمین دو تیم رد و بدل شد اما از حیث خلق موقعیت گل، دو تیم فرصت های کمی برای گلزنی داشتند.

در دقیقه ۷۴ علیرضا به عملکرد داور بازی اعتراض کرد که این موضوع موجب دخالت کریم باقری و آرام کردن این دروازه ‌بان شد اما داور در نهایت کارت زردی را هم به بیرانوند نشان داد.

گل: در دقیقه ۸۱، کی‌روش استنلی با حرکت غافلگیر کننده و شوت محکم و سرکش از فاصله ۲۰ متری دروازه پرسپولیس را گشود؛ به طوری که بیرانوند هیچ واکنشی روی این توپ نداشت.

گل: در دقیقه ۸۵، محمد محبی گل زیبای دیگری را وارد دروازه بیرانوند کرد. او بعد از دریبل زدن چند بازیکن پرسپولیس از گوشه محوطه هجده قدم شوت زد که ضضربه او از زاویه بسته و از بالای دستان بیرانوند به گل دوم سپاهان تبدیل شد.

این دیدار با برتری دو بر صفر سپاهان به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا