خودرو‌های داخلی خیال ارزانی ندارند

بازار خودرو از اول هفته روند ثبات در پیش گرفته و اغلب محصولات سایپا و ایران خودرو هیچ تغییری نسبت به دیروز و هفته گذشته ندارند. تنها سمند امروز کمی کاهش قیمت پیدا کرده و در طرف مقابل دنا با بالا بردن قیمت‌ها، این کاهش قیمت را جبران کرده است. از طرف دیگر امروز محصولات مدیران خودرو نسبت به روز گذشته تغییری ندارند و قیمت انواع جک از سری محصولات کرمان موتور تا چهار میلیون تومان پایین آمده است.

قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز یکشنبه هفتم مهر ۹۸

محصولات ایران خودرو همچنان به روند ثبات قیمت خود که از اول هفته در پیش گرفته بودند، ادامه می‌دهند. به جز سمند و دنا، امروز دیگر محصولات ایران خودرو تغییری نسبت به روز گذشته ندارند و سر جایشان ثابت ایستاده‌اند. برای مثال پژو ۴۰۵ GLX همچنان در بازار با قیمت ۷۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، یعنی حدود هفت میلیون بالاتر از قیمت کارخانه خرید و فروش می‌شود. مدل دوگانه‌سوز این خودرو با اختلاف چهار میلیونی روی ۷۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ایستاده و در بازار حدود ۹ میلیون گران‌تر از نرخ مصوب کارخانه قیمت‌گذاری می‌شود. امروز پژو ۴۰۵ SLX هم سرجایش متوقف شده و حدود ۱۲ میلیون بالاتر از قیمت کارخانه یعنی ۷۹ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.  
پژو پارس مثل روز‌های قبل سرجایش ایستاده و هیچ تغییری نکرده است. قیمت روز پژو پارس در بازار ۸۹ میلیون تومان است و حدود ۱۱ میلیون بالاتر از قیمت کارخانه خرید و فروش می‌شود. امروز پژو ۲۰۶ تیپ ۵ و پژو ۲۰۶ صندوق‌دار هم وضعیتی مشابه پژو پارس دارند و نسبت به هفته گذشته تغییری نکرده و هر دو در بازار با قیمت ۹۱ میلیون تومان فروخته می‌شود. همچنین پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در بازار با قیمت ۷۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار ظاهر شده و تغییری نسبت به روز‌های گذشته ندارد.

سمند امروز تنها کاهش قیمت در بین محصولات ایران خودرو را به نام خود ثبت کرده است. طوری که سمند LX در بازار در حد ۱۰۰ هزار تومان ارزان شده و به ۷۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسیده است. از طرف دیگر سمند EF۷ با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی روبرو شده و در بازار با قیمت ۸۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.  

همچنین با وجود اینکه ایران خودرو قیمت رانا را ۶۷ میلیون تومان در نظر می‌گیرد، اما این محصول در بازار با قیمت ۷۴ میلیون تومان فروخته می‌شود. امروز دنا معمولی تیپ ۲ در بازار ثابت باقی مانده و ۱۰۸ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. دنا پلاس تیپ ۱ در بازار با افزایش یک میلیونی ظاهر شده و به ۱۱۸ میلیون تومان رسیده. این در حالی است که دنا پلاس یکی از سه محصول ایران خودرو است که همچنان فروش آن ادامه دارد. اصولا چنین خودرویی باید در بازار با کاهش قیمت روبرو شود، اما وضعیت برعکس است و دنا پلاس با افزایش قیمت در بازار ظاهر می‌شود. از طرف دیگر دنا پلاس توربو با وجود اینکه عنوان خودرو ملی را یدک می‌کشد، در بازار با قیمت ۱۶۳ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز یکشنبه هفتم مهر ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودروقیمت امروز (تومان)قیمت روز گذشته (تومان)قیمت کارخانه (تومان)
وانت آریسان ۵۲,۴۰۰,۰۰۰۵۲,۵۰۰,۰۰۰۵۱,۵۰۰,۰۰۰
سمند LX۷۱,۹۰۰,۰۰۰۷۲,۰۰۰,۰۰۰۶۶,۷۷۰,۰۰۰
سمند EF7۸۰,۲۰۰,۰۰۰۸۰,۴۰۰,۰۰۰۶۹,۷۷۳,۰۰۰
پژو GLX 405۷۰,۵۰۰,۰۰۰۷۰,۵۰۰,۰۰۰۶۳,۱۵۸,۰۰۰
پژو GLX 405 دوگانه‌سوز۷۴,۵۰۰,۰۰۰۷۴,۵۰۰,۰۰۰۶۵,۵۷۸,۰۰۰
پژو SLX 405۷۹,۰۰۰,۰۰۰۷۹,۰۰۰,۰۰۰۶۷,۸۸۸,۰۰۰
پژو پارس۸۹,۰۰۰,۰۰۰۸۹,۰۰۰,۰۰۰۷۸,۳۳۸,۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۲۷۵,۸۰۰,۰۰۰۷۵,۸۰۰,۰۰۰۶۷,۲۸۳,۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۵۹۱,۰۰۰,۰۰۰۹۱,۰۰۰,۰۰۰۷۹,۴۱۸,۰۰۰
پژو ۲۰۶ صندوق‌دار۹۱,۰۰۰,۰۰۰۹۱,۰۰۰,۰۰۰۸۰,۷۵۴,۰۰۰
رانا۷۴,۰۰۰,۰۰۰۷۴,۰۰۰,۰۰۰۶۷,۴۴۰,۰۰۰
دنا تیپ ۲۱۰۸,۰۰۰,۰۰۰۱۰۸,۰۰۰,۰۰۰توقف فروش
دنا پلاس تیپ ۱۱۱۹,۰۰۰,۰۰۰۱۱۸,۰۰۰,۰۰۰۱۱۰,۹۳۴,۰۰۰
دنا پلاس توربو۱۶۳,۰۰۰,۰۰۰۱۶۳,۰۰۰,۰۰۰توقف فروش
پژو ۲۰۷ دنده‌ای۱۱۵,۰۰۰,۰۰۰۱۱۵,۰۰۰,۰۰۰۹۶,۷۳۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ اتوماتیک۱۵۴,۰۰۰,۰۰۰۱۵۴,۰۰۰,۰۰۰حاشیه بازار
دانگ‌فنگ H30 تیپ ۲۱۲۹,۰۰۰,۰۰۰۱۲۸,۰۰۰,۰۰۰۷۶,۵۰۰,۰۰۰

قیمت روز محصولات سایپا در بازار امروز یکشنبه هفتم مهر ۹۸

خودرو‌های سایپا هفته را با ثبات قیمت شروع کرده‌اند و همچنان به این روند خود ادامه می‌دهند. طوری که تقریبا همه محصولات سایپا در بازار خودرو با همان قیمت‌های هفته پیش خرید و فروش می‌شود. برای مثال امروز تیبا صندوق‌دار در بازار همچنان با قیمت ۴۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود که حدود پنج میلیون بالاتر از قیمت مصوب کارخانه است. اختلاف قیمت تیبا ۲ در بازار و کارخانه به یک و نیم میلیون می‌رسد و این محصول در بازار مثل هفته گذشته با قیمت ۵۳ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. از طرف دیگر ساینا در بازار حدود دو میلیون ارزان‌تر از کارخانه خرید و فروش می‌شود. طوری که سایپا قیمت ساینا را حدود ۵۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در نظر می‌گیرد و این محصول در بازار با قیمت ۵۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. 

قیمت روز پراید امروز یکشنبه هفتم مهر ۹۸

پراید بدون هیچ تغییری نسبت به پنجشنبه هفته پیش باقی مانده و سر جایش ایستاده. پراید هاچ‌بک یا همان سایپا ۱۱۱ در بازار مثل هفته پیش ۴۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود که حدود شش میلیون بیشتر از قیمت مصوب کارخانه است. پراید سایپا ۱۳۱ هم حدود سه میلیون گران‌تر از نرخ مصوب و با قیمتی حدود ۴۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. از طرف دیگر پراید وانت این روز‌ها روی نرخ ۴۳ میلیون تومان ایستاده و سه میلیون با نرخ مصوب کارخانه اختلاف دارد. 

قیمت روز محصولات سایپا امروز یکشنبه هفتم مهر ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودروقیمت امروز (تومان) قیمت کارخانه (تومان)
پراید هاچ‌بک سایپا ۱۱۱۴۶,۱۰۰,۰۰۰۳۹,۹۴۱,۰۰۰
پراید سایپا ۱۳۱۴۰,۹۰۰,۰۰۰۳۷,۶۴۱,۰۰۰ 
پراید وانت سایپا ۱۵۱۴۳,۰۰۰,۰۰۰۴۰,۳۱۳,۰۰۰
تیبا صندوق‌دار۴۸,۲۰۰,۰۰۰۴۳,۴۴۳,۰۰۰
تیبا ۲۵۳,۰۰۰,۰۰۰۵۱,۶۰۳,۰۰۰
ساینا۵۳,۸۰۰,۰۰۰۵۵,۹۴۳,۰۰۰

قیمت محصولات کرمان موتور امروز یکشنبه هفتم مهر ۹۸

انواع جک از سری محصولات کرمان موتور، امروز در بازار با کاهش قیمت روبرو شده و تا چهار میلیون تومان ارزان شده است. جک S۵ امروز در بازار ۲۵۹ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود که تقریبا یک میلیون کمتر از روز‌های گذشته است. این مورد باعث شده اختلافغ قیمت بازار و کارخانه در مورد این محصول بیشتر شود. چراکه کرمان موتور به طرز عجیبی قیمت مصوب خودروهایش را بالاتر از قیمت بازار در نظر می‌گیرد. برای مثال جک S۵ توسط کرمان موتور حدود ۳۲ میلیون بالاتر از قیمت مصوب کارخانه، یعنی ۳۰۱ میلیون تومان در نظر گرفته می‌شود. جک S۳ وضعیت مشابهی دارد. امروز در بازار یک میلیون تومان ارزان شده و به ۱۸۳ میلیون تومان رسیده، اما کارخانه همچنان قیمت مصوب آن را ۲۷ میلیون تومان بیشتر، یعنی ۲۱۰ میلیون تومان در نظر می‌گیرد. جک J۴ امروز کاهش قیمت بیشتری را تجربه می‌کند. قیمت این محصول در بازار تقریبا چهار میلیون پایین آمده و به ۱۳۸ میلیون تومان رسیده است. با این وجود کارخانه قیمت مصوب جک J۴ را حدود ۱۲ میلیون بیشتر، یعنی ۱۵۰ میلیون تومان اعلام کرده و در طرح‌های فروش اعمال می‌کند.

قیمت روز محصولات کرمان موتور امروز یکشنبه هفتم مهر ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودروقیمت امروز (تومان)قیمت روز گذشته (تومان)قیمت کارخانه (تومان)
جک J4 اتوماتیک۱۳۸,۰۰۰,۰۰۰۱۴۲,۰۰۰,۰۰۰۱۴۹,۹۰۰,۰۰۰
جک S3 اتوماتیک۱۸۳,۰۰۰,۰۰۰۱۸۴,۰۰۰,۰۰۰۲۱۰,۰۰۰,۰۰۰
جک S5 اتوماتیک ۲۵۹,۰۰۰,۰۰۰۲۶۰,۰۰۰,۰۰۰۳۰۱,۰۰۰,۰۰۰

قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز یکشنبه هفتم مهر ۹۸

محصولات مدیران خودرو امروز هم مثل روز‌های گذشته سر جایشان ثابت ایستاده‌اند. قیمت روز MVM X33 در بازار حدود ۲۱۵ میلیون تومان قیمت دارد و تقریبا ۲۱ میلیون کمتر از قیمت مصوب کارخانه خرید و فروش می‌شود. به طور کلی مدیران خودرو قیمت محصولاتش را بالاتر از بازار در نظر می‌گیرد و این مورد محدود به MVM X33 نیست. برای مثال MVM X22 دنده‌ای در بازار همچنان ۱۵۲ میلیون تومان است و حدود ۱۰ میلیون کمتر از قیمت مصوب کارخانه خرید و فروش می‌شود. MVM X22 اتوماتیک هم وضعیت مشابهی دارد و روی ۱۸۰ میلیون تومان ایستاده. باید توجه داشته باشید که شرکت مدیران خودرو قیمت این محصول را حدود ۱۵ میلیون تومان گران‌تر و حدود ۱۹۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌کند. در آخر MVM ۳۱۵ هاچ‌بک در بازار همچنان ۱۲۰ میلیون تومان است و حدود ۲۰ میلیون کمتر از قیمت مصوب کارخانه خرید و فروش می‌شود.

قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز یکشنبه هفتم مهر ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودروقیمت امروز (تومان)قیمت کارخانه (تومان)
ام وی ام ۳۱۵ هاچ‌بک۱۲۰,۰۰۰,۰۰۰۱۴۰,۲۰۰,۰۰۰
ام وی ام X22 دنده‌ای۱۵۲,۰۰۰,۰۰۰۱۶۱,۸۰۰,۰۰۰
ام وی ام X22 اتوماتیک۱۸۰,۰۰۰,۰۰۰۱۹۵,۶۰۰,۰۰۰
ام وی ام X33۲۱۵,۰۰۰,۰۰۰۲۳۶,۰۰۰,۰۰۰


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا