قیمت خرید تضمینی گندم تا آخرهفته اعلام می‌شود

رئیس بنیاد ملی گندمکاران با بیان اینکه قیمت خرید تضمینی گندم تقریبا نهایی شده است گفت: قرار است قیمت آخر هفته جاری اعلام شود.

به گزارش راهبرد بازار به نقل از مهر، عطاالله هاشمی اظهار داشت: قیمت خرید تضمینی گندم تقریبا نهایی شده و برای اعلام این قیمت دولتمردان منتظر بودند رئیس جمهور از سازمان ملل برگردد بنابراین تا آخر این هفته قیمت خرید تضمینی اعلام خواهد شد.

وی درباره اینکه قیمت پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی در برخی منابع خبری ۲۲۹۵ تومان اعلام شده بود اما معاون وزیر جهاد این مسئله را رد کرده است، گفت: هیچ کدام از قیمت هایی که در وبسایت‌ها اعلام می شود، صحت ندارد و تمام آنها گمانه زنی است.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران ایران خاطرنشان کرد: دو درخواست در شورای اقتصاد برای قیمت مطرح شده بود که یکی با در نظر گرفتن کود یارانه دار و یکی بدون اختصاص یارانه به کود بود که بنیاد ملی گندمکاران تقاضا کرده کود را با قیمت آزاد برای تولید گندم ارائه کند اما قیمت آن را واقعی اعلام کند و این قیمت از ۲۵۰۰ تومان نباید کمتر باشد.

هاشمی با اشاره به اینکه امسال دولت یک تخلف دیگر در اجرای قانون خرید تضمینی مرتکب شده است، گفت: براساس قانون کشاورزان بعد از شهریور نیز می توانند گندم خود را تحویل دولت بدهند و هزینه انبارداری نیز باید از سوی دولت به کشاورز پرداخت شود.

وی افزود: اما امسال دولت خرید تضمینی را در پایان شهریور ماه به پایان رساند. با وجود اینکه میزان خرید کاهش یافته بود و به طور منطقی باید زمان را افزایش می دادند تا کشاورزانی که محصول خود را تحویل نداده اند اقدام به این کار نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا