راهبرد بازار؛ افزایش ۹۳ درصدی تردد بین استانی در ۲۳ روز گذشته

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز شنبه ایرنا از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، طبق تحلیل‌های انجام شده در مرکز مدیریت راه‌های کشور وضعیت تردد و تغییرات الگوی سفر از ۲۰ اسفند ۹۹ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۰، نشان از افزایش ۹۳ درصدی تردد نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ و کاهش ۱۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ داشته است.

همچنین بر اساس آمارهای به دست آمده، تردد بین استانی روز ۱۳ فروردین‌ماه امسال یک میلیون و ۵۱۹ هزار و ۴۴۹ وسیله نقلیه بوده است که ۱۴ درصد کاهش نسبت به روز گذشته را نشان می‌دهد.

این گزارش حاکی است بر اساس اطلاعات پلاک‌های ثبت شده در دوربین‌های پلاک‌خوان از ابتدای طرح ۲۰ اسفند تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۰، نزدیک به ۱۰ میلیون و ۲۴ هزار پلاک خودرو با ترکیب مبدا استانی در محورهای برون‌شهری رویت شده که از این پلاک‌ها حدود ۹ میلیون و ۳۴۱ هزار پلاک مربوط به وسایل نقلیه شخصی بوده است.

همچنین بر اساس گزارش دریافتی از سامانه‌های ترددشمار، محورهای دارای بیشترین تردد در بازه زمانی یاد شده، محورهای استان البرز شامل آزادراه های کرج – تهران، قزوین- کرج، استان تهران شامل آزادراه قم- تهران، آزادراه ساوه- تهران، محورهای پاکدشت- تهران و بومهن- جاجرود بوده است.

علاوه بر این، بیشترین افزایش مجموع ورود و خروج وسایل نقلیه در همین بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان‌های گیلان (۲۳۳ درصد)، کهگیلویه و بویر احمد (۱۹۲ درصد) و مازندران(۱۸۹ درصد) بوده است.

براساس این گزارش مجموع شکایت‌های ثبت شده از ابتدای طرح تا پایان روز گذشته یک‌هزار و ۳۷۱ مورد بوده است.

دکمه بازگشت به بالا