راهبرد بازار؛ آغاز پروازهای لوفتهانزا پس از ۱۵ ماه توقف‌ از ۲۷ فروردین‌ماه

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، هواپیمایی لوفتهانزا در پی شیوع ویروس کرونا پروازهای خود به ایران را از دی ماه سال۹۸ متوقف کرد، در این ۱۵ ماه نیز بیش از سه بار نسبت به از سرگیری پروازها اعلام آمادگی کرد اما در پی آنچه نا امنی آسمان ایران یا شیوع ویروس کرونا اعلام می‌کرد، وعده خود را عملی نکرد.

در این زمینه «محمدحسن ذیبخش» سخنگوی سازمان هواپیمایی امروز (شنبه) به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: بازگشت هواپیمایی لوفتهانزا به آسمان ایران قطعی است و روز جمعه ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین) نخستین پرواز این شرکت هواپیمایی از فرودگاه امام خمینی(ره) به مقصد آلمان انجام خواهد شد.

به گفته وی، پروازهای لوفتهانزا با سه پرواز از مبدا فرانکفورت به تهران با درخواست این شرکت هواپیمایی از سر گرفته خواهد شد که در تاریخ‌های ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین)، چهارم و هفتم ماه می (به ترتیب سه‌شنبه ۱۴ و جمعه ۱۷ اردیبهشت‌ماه)  است و بنا بر رشد تقاضا برای پروازها، احتمال افزایش پروازها از اول ماه ژوئن (سه‌شنبه، اول خردادماه) پیش‌بینی می‌شود.

مسافران ایرانی مقیم کانادا از مسافران اصلی پروازهای لوفتهانزا هستند که از طریق شهر فرانکفورت با هواپیمایی لوفتهانزا به تهران سفر می‌کنند.

پیشتر رییس سازمان هواپیمایی گفته بود: در جلساتی که با ایرلاین های خارجی داشتیم بارها تاکید کردیم که آسمان ایران برای همه شرکت‌های هواپیمایی امن است و هیچ مشکلی برای پرواز در آسمان ایران وجود ندارد.

پروازهای هواپیمایی اتریشی که تا ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ (۱۰ اسفند) کنسل شد هنوز از سر گرفته نشده است، با این حال ایران و اتریش در تلاش و مذاکره برای از سرگیری مجدد این مسیر پروازی هستند.

دکمه بازگشت به بالا