راهبرد بازار؛ پیش‌بینی توفان گرد و خاک در سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز یکشنبه ایرنا بر اساس اعلام هشدار نارنجی سازمان هواشناسی، وزش باد شدید، خیزش گردوخاک، در نواحی مستعد توفان گردوخاک و احتمالا توفان شن پیش بینی می‌شود.

منطقه اثر امروز در شمال سیستان و بلوچستان، جنوب و نوار شرقی خراسان جنوبی و نوار شرقی کرمان و روز دوشنبه در جنوب و نوار شرقی خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان است.

اثر مخاطره نیز اختلال در تردد، خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و  کاهش شعاع دید است.

سازمان هواشناسی نسبت به آسیب به صنایع حساس به گردوخاک و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی، آسیب به سازه‌های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی و غیره، سقوط اشیاء از ارتفاعات، شکستن درختان فرسوده و نهال‌ها، اختلال در ناوگان حمل و نقل ریلی و هوایی هشدار داد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، هوا در سایر مناطق کشور صاف و آفتابی همراه با افزایش تدریجی دما خواهد بود.

همچنین تا روز سه شنبه شرق دریای عمان، چابهار در سیستان و بلوچستان ارتفاع امواج حداکثر ۱/۵ متر، از اواخر وقت سه‌شنبه تا صبح جمعه به سبب تشدید جریانات شمال غربی ارتفاع امواج در ساحل درحد و فاصل خلیج گواتر تا چابهار حداکثر ۲ متر پیش بینی می‌شود.

این خبر می افزاید: خلیج فارس و تنگه هرمز طی پنج روز آینده آرام پیش بینی می‌شود و تنها خلیج فارس بخش‌های شمالی و مرکزی از پیش از ظهر سه‌شنبه تا پیش از ظهر چهارشنبه به سبب جریانات شمال غربی، افزایش وزش باد و افزایش ارتفاع امواج حداکثر یک متر پیش بینی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا