راهبرد بازار؛ عملیات اجرایی آسفالت محور قم- جعفریه آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز دوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی قم، محمد صادقی در این زمینه افزود: با توجه به اهمیت محور بزرگراهی قم- جعفریه در راه دسترسی به استان‌های همجوار و کریدور ارتباطی به استان‌های غربی و شمال غربی، بهسازی مسیر از اهمیت اساسی برخوردار است.

وی اضافه کرد: همچنین با توجه به ارتقای شهر جعفریه به شهرستان و لزوم راه ایمن و قابل دسترس و سیاست افزایش جمعیت در این شهر بر اساس اسناد بالادستی طی سال‌های آتی، موضوع تامین راه و جاده بزرگراهی از مهم‌ترین برنامه‌های این اداره کل است.

وی با بیان این‌که عملیات بهسازی به روش تثبیت با سیمان و با اجرای دو لایه روکش آسفالت اجرا می‌شود، ادامه داد: مدت اجرای این پروژه طبق قرارداد پنج ماه است و امیدواریم در مدت سه ماه این عملیات اجرا و تکمیل شود.

صادقی گفت: اعتبار تخصیص یافته برای این اجرای این پروژه بیش از ۶۰ میلیارد تومان است.

وی خاطرنشان کرد: این اداره کل از سال ۱۳۹۰ تاکنون به مدت ۱۰ سال نسبت به ارتقاء کل مسیر به طول ۳۶ کیلومتر از حالت جاده ۲ طرفه به جاده چهار خطه بزرگراهی اقدام کرده است، اما با توجه به کاهش مسافت و کیفیت قابل قبول سطح عبور و مرور، منجر به عبور خودروهای سنگین و تریلی شده که همین موضوع باعث خرابی‌های پیش از موعد در سطح آسفالت گردیده است.

به گفته وی، کیفیت اجرای این پروژه به مدت ۶۰ ماه توسط پیمانکار تضمین شده است‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا