راهبرد بازار؛ سرعت اصلاحات در خودروسازان بیش از تحمل مردم باشد

راهبرد بازار؛ سرعت اصلاحات در خودروسازان بیش از تحمل مردم باشد

زمان انتشار : 1401/03/31 - 06:38

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محسن پیرهادی» امروز (دوشنبه) در مراسم رونمایی از کامیون کشنده جدید شرکت ایران خودرو دیزل اظهار داشت: صنعت خودرو برنامه مدون برای مردم و کل کشور ندارد که ناشی از سیاست‌های کوتاه‌مدت حاکم است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: نقشه راه مدون صنعت خودرو در برنامه هفتم توسعه گنجانده شود و از کار لحظه‌ای و کوتاه‌مدت در این صنعت پرهیز شود.

وی با تاکید بر اینکه همه باید تعصب تولیدات داخلی را داشته باشند و استفاده از کالاها و محصولات ایرانی را در اولویت قرار دهند،  تصریح‌کرد: صبر و تحمل مردم از صنعت خودروسازی کم شده است و نیاز است تا سرعت اصلاحات در خودروسازان بیش از تحمل مردم باشد؛ زیرا پیشرفت‌های روز خودروسازی جهان را نظاره‌گر هستند و از صنعتگران داخلی توقع دارند.

پیرهادی همچنین تاکید کرد: شوراهای اسلامی شهرها و مدیریت‌های شهری باید به این سمت و سو بروند که از خودروسازان داخلی خرید کنند، نه اینکه به دنبال خرید از خارج و بدتر از آن خودروهای کارکرده و دست دوم باشند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، شرکت ایران خودرو دیزل پس از ۶۲ سال تصمیم گرفت تا اتاق دماغ دار نارنجی‌رنگ بنز را عوض کرده و نخستین کشنده پر قدرت خود با پلتفرم بنز و اتاق جدید به نام «آتامان» را راهی بازار کند.

این کامیون کشنده از یک موتور ۴۳۰ اسب بخاری با گیربکس «زداف» بنز و شاسی درایو بنز بهره برده و از یک اتاق روز جهان با قابلیت ترانزیت برخوردار است و به گفته مدیرعامل شرکت ایران‌خودرو دیزل، امسال ۵۰۰ دستگاه از آن تولید خواهد شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

نوزده − نوزده =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ بازدید سرزده وزیر صمت از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا از شاتا، سید رضا فاطمی ...