راهبرد بازار؛ کاربران نگران حریم خصوصی خود درمتاورس هستند

اقتصاد ایران: یک گزارش نشان می‌دهد که کسب و کارهای انگلیسی به دنبال حضور در متاورس هستند اما کاربران نگرانی‌هایی درباره حفظ اطلاعاتشان در این پلتفرم دارند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران به نقل از وبگاه انگلیسی موبایل یوروپ،‌ متاورس به عنوان محیطی در نظر گرفته می شود که در آن کاربران توسط تاجران داده ای مورد سرقت قرار می گیرند که هشدار می دهند برای حریم خصوصی آنها ارزش قائل هستند.

این موضوع یکی از افشاگری‌های گزارش چشم‌انداز فناوری ۲۰۲۲ Accenture از ۱۰۰۰ کاربر انگلیسی و بیش از ۱۵۰ رهبر ارشد تجاری این کشور درباره دیدگاه‌هایشان درخصوص «عصر بعدی اینترنت» است.

این گزارش نشان داد که یک سوم از این کاربران هرگز حتی چیزی در مورد متاورس نشنیده اند، اما در مقابل، دو نفر از هر سه مدیر تجاری فکر می کنند که متاورس تأثیر مثبت زیادی بر سازمان آنها در آینده خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، یک پنجم از رهبران کسب و کار انتظار دارند که متاورس تأثیر شگرفی بر سازمان آنها داشته باشد.

اگرچه تنها ۲۰ درصد از کسب و کارها به متاورس اعتقاد دارند، کارشناسان ادعا کردند که ۳۸ درصد از مشاغل انگلیس تجربیات آزمایشی را در آن داشته اند. به گفته یکی از محققان، برخی از برنامه های کاربردی متاورس روزانه ۵۰ میلیون کاربر دارند و کسب و کارها باید کارهای بهتری برای آموزش کاربران و جلب اعتماد آنها در متاورس انجام دهند تا سرمایه گذاری هایشان به ثمر برسد.

یک سوم از کاربران انگلیسی به واقعیت مجازی برای معاشرت و خرید آنلاین در پنج سال آینده علاقه مند هستند. یک سوم دیگر نیز به حضور در رویدادهای سرگرمی، مانند کنسرت در واقعیت مجازی تمایل دارند.

سه چهارم کاربران خواهان کنترل بیشتر بر داده‌های خود و یک اتصال دیجیتالی واحد به تمام حساب‌هایشان در تمامی پلتفرم ها هستند. سه چهارم سازمان‌های انگلیس نیز در حال بررسی فناوری‌های Web۳ مانند بلاک چین و توکن‌سازی اند.

بر اساس این گزارش سه ویژگی اطمینان بخش متاورس صداقت، قابل مشاهده بودن و سهولت استفاده است. کاربران نگران از دست دادن کنترل اطلاعات خصوصی خودشان هستند، چیزی که نسل های قبلی اینترنت برای آنها به ارمغان آورد. کسب و کارها می توانند موارد زیادی را از نسل های قبلی فرا گیرند و فاز بعدی اینترنت را به گونه ای بسازند که این نگرانی های کاربران را برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا