راهبرد بازار؛ غرب در نابود کردن اقتصاد روسیه شکست خورد

راهبرد بازار؛ غرب در نابود کردن اقتصاد روسیه شکست خورد

زمان انتشار : 1401/04/01 - 19:38

اقتصاد ایران: یک روزنامه‌ آمریکایی با اشاره به افزایش شاخص‌های رشد اقتصاد روسیه تایید کرد که کشور‌های غربی در طرح خود برای نابود کردن اقتصاد روسیه شکست خوردند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران، روزنامه‌ای آمریکایی “نیویورک تایمز” در گزارشی نوشت، کشور‌های غربی می‌خواستند با اعمال تحریم‌های متعدد اقتصاد روسیه را خفه کنند، اما این طرح‌ها با شکست مواجه شد و آمار‌های جدید نشان می‌دهد اقتصاد روسیه در حال نزدیک شدن به سطح قبل از همه گیری کرونا است.
بر اساس این گزارش، چین و هند نفت را از روسیه در مقادیری نزدیک به حجمی که غرب قبل از اعمال تحریم‌های غرب علیه مسکو از روسیه می‌خرید، خریداری می‌کنند.

این روزنامه نوشت: قیمت نفت به حدی افزایش یافته است که روسیه اکنون از فروش آن بیشتر از چهار ماه پیش درآمد کسب می‌کند.

نیویورک تایمز تایید کرد پس از اجرای تحریم‌های ضدروسی، واردات از روسیه به چین ۲۸ درصد افزایش یافت و همچنین مقامات هندی خرید نفت روسیه را افزایش داده‌اند.

با توجه به عملکرد اقتصاد روسیه، کارشناسان گزارش دادند که اقتصاد روسیه به سطح قبل از همه گیری کرونا نزدیک می‌شود که دلیل آن افزایش ارزش پول روسیه و رشد روابط تجاری با روسیه است.

پیش از این نیز «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در آغاز نشست عمومی مجمع اقتصادی سن پترزبورگ با اشاره به تحریم‌های اقتصادی غرب علیه مسکو، تاکید کرده بود غرب در نابود ساختن اقتصاد روسیه شکست خورده است.

آمریکا هنگام پیروزی در جنگ سرد، خود را مقدس قلمداد کرد، این در حالی است که دوران یکجانبه‌گرایی و تک قطبی دیگر پایان یافته است. خسارت‌ها و زیان‌های مستقیمی که اتحادیه اروپا در نتیجه تحریم‌ها علیه روسیه متحمل شده به ۴۰۰ میلیارد دلار رسیده است.

شایان ذکر است کشور‌های غربی پس از آغاز عملیات نظامی روسیه علیه اوکراین، به دلیل اعمال تحریم‌ها علیه روسیه، با مشکلات شدید اقتصادی ناشی از افزایش قیمت انرژی و افزایش تورم مواجه شدند و این اقدامات عمدتاً بخش مالی و عرضه محصولات با فناوری پیشرفته را تحت تأثیر قرار داده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دو × دو =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ تورم دولت قبل در ۷۰ سال گذشته بی سابقه بود

اقتصاد ایران: درحالی رسانه های اصلاح طلب مدعی ناتوانی دولت فعلی در کنترل تورم شده ...