راهبرد بازار؛ تغییر روندها در صنعت خودرو به‌سوی شخصی‌سازی پیش می‌رود/ تولید هر خودرو ۱.۷ شغل ایجاد می‌کند

راهبرد بازار؛ تغییر روندها در صنعت خودرو به‌سوی شخصی‌سازی پیش می‌رود/ تولید هر خودرو ۱.۷ شغل ایجاد می‌کند

زمان انتشار : 1401/04/03 - 04:02

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، “منوچهر منطقی” در نخستین گردهمایی دانش‌آموختگان دانشگاه صنایع و معادن ایران افزود: با تولید ۱.۵ میلیون خودرو در سال ۱۴۰۱ در کشور ۲.۵ میلیون شغل ایجاد می شود که ۱۷ درصد آن مستقیم و ۸۳ درصد آن غیر مستقیم است.
وی به راهبرد صنعتی وزارت صمت در حوزه خودرو پرداخت و ضمن ارائه مقدمه‌ای بر نقشه راهبردی صنعت خودرو، به اهمیت این صنعت، نقش و راهبرد کشورهای مختلف مانند هند، چین، آفریقای شمالی و مالزی اشاره کرد.

منطقی ادامه‌داد: چالش های پیش روی صنعت خودرو، قیمت، کیفیت و دانش بنیان کردن صنعت خودرو، استفاده از فناوری های جدید در برقی سازی خودرو جهت کاهش فاصله فناوری با دنیا و استفاده کامل از فرصت های بین المللی جهت اکتساب فناوری است.
معاون صنایع حمل‌ونقل وزیر صمت با تأکید بر قواعد بنیادین حاکم بر استراتژی‌های کشورهای مختلف در این حوزه، گفت: تأکید بر قابلیت در زنجیره ارزش و رشد پایدار، ایجاد زیست‌بوم، هدف‌گذاری برای دسترسی به سهم بازار جهانی، همکاری‌های بین‌المللی و گذار از خودروهای احتراقی به خودروهای برقی از جمله موارد مهمی بودند که در نقشه راه کشورهای مختلف به چشم می‌خورد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

15 − 14 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ قیمت این خودرو ریخت/ جدول قیمت‌ها

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، بررسی نوسانات قیمتی در ...