راهبرد بازار؛ افت ۱۳ هزار واحدی شاخص بورس

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا، معامله‌گران امروز در دو بازار بورس و فرابورس بیش از ۱۱ میلیارد و ۴۸۷ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار را به ارزش ۸۶ هزار و ۵۶۴ میلیارد ریال معامله کردند.

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با ۱۳ هزار و ۵۹ واحد کاهش، در ارتفاع یک میلیون و ۵۲۰ هزار واحد ایستاد.

شاخص هم‌وزن با ۳۶۶ واحد افزایش به ۴۲۲ هزار و ۶۵۹ واحد و شاخص قیمت با ۲۲۴ واحد رشد به ۲۵۸ هزار و ۲۹۰ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ۱۰ هزار و ۹۷۵ واحد و شاخص بازار دوم، ۲۱ هزار و ۹۳۱ واحد کاهش را ثبت کردند.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از هفت میلیارد و ۲۱۶ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۳ هزار و ۵۹ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین ایران خودرو (خودرو) با ۷۷۶ واحد، سایپا (خساپا) با ۴۶۳ واحد، بانک صادرات ایران (وبصادر) ۳۶۲ واحد، بانک پارسیان (وپارس) با ۳۰۷ واحد و گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر) با ۲۱۴ واحد با تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۲ هزار و ۴۲۲ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۲ هزار و ۱۴۴ واحد، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با یک هزار و ۵۱۹ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۴۸ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۸۹۹ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۸۱۷ واحد و شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۷۹۹ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد سیمان آبیک (سآبیک)، ایران خودرو (خودرو)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، سایپا (خساپا )، پالایش نفت اصفهان (شپنا) و فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲ میلیارد و ۳۳۰ میلیون برگه سهم به ارزش ۶ هزار و ۹۷ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۸۶ واحد کاهش داشت و به ۲۰ هزار و ۵۸۴ واحد رسید.

در این بازار چهار میلیارد و ۲۷۱ میلیون برگه سهم و اوراق مالی به ارزش ۴۳ هزار و ۵۰۵ میلیارد ریال دادوستد شد، تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۲۸۴ هزار و ۷۶۶ نوبت بود.

نمادهای فرابورس ایران (فرابورس)، بهمن دیزل (خدیزل)، بیمه کوثر (کوثر)، توسعه سامانه نرم افزاری نگین (توسن) و صنایع مادیران (مادیرا) و گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین آهن و فولاد غدیر ایرانیان (فغدیر)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، بانک دی (دی)، مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان) و پتروشیمی زاگرس (زاگرس) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا