شکست تیم ملی فوتبال ایران برابر بحرین

تیم ملی فوتبال ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت های آسیا به مصاف تیم ملی بحرین رفت و نخستین شکست خود با سرمربی بلژیکی را متحمل شد.

به گزارش روند بازار به نقل از مهر، تیم ملی فوتبال ایران در سومین دیدار خود در این مرحله از ساعات ۲۰ امروز سه شنبه به وقت تهران در منامه به مصاف تیم ملی بحرین رفت که در پایان یک بر صفر مغلوب حریف شد.

ترکیب تیم ملی فوتبال ایران: علیرضا بیرانوند، احسان حاج صفی، میلاد محمدی، امید ابراهیمی(۷۵ احمد نورالهی)، کریم انصاری فرد(۷۱ وحید امیری)،حسین کنعانی زادگان، محمد محبی(۶۰ – مهرداد محمدی)، مهدی طارمی، مجید حسینی، سردار آزمون و رامین رضاییان.

دقایق ابتدایی بازی با سردرگمی بازیکنان همراه بود و هر چند ملی پوشان کشورمان قصد داشتند خود را به دروازه میزبان نزدیک کنند اما کم دقتی در پاس های آخر باعث لو رفتن توپ می شد و در ۱۰ دقیقه ابتدایی صحنه خاصی در زمین رخ نداد.

* دقیقه ۱۵: ملی پوشان ایران که به نظر می رسید هنوز در باد پیروزی ۱۴ بر صفر برابر کامبوج هستند تحت فشار حملات بحرین قرار گرفتند و تا حدودی در خط دفاعی سردرگم و عجول عمل کردند. 

* دقیقه ۱۸: بهترین فرصت ایران در این دقیقه رقم خورد و احسان حاجی صفی کاپیتان تیم ملی پشت مدافعان بحرین صاحب توپ شد اما ضربه آرام و زمینی او با فاصله اندکی از تیر عمودی دروازه به بیرون رفت.

* دقیقه ۳۰: بازی تاخیری بحرین اجازه شکل گیری حملات تیم ملی ایران را نداد. با این حال بحرین در ضد حملات خطرناک بود و در چند صحنه درون محوطه جریمه ایران صاحب فرصت شدند.

* دقیقه ۳۵: دو تیم بازی بی برنامه و پراشتباهی را به نمایش گذاشتند. شرجی بودن هوا و رطوبت بالا نفس بازیکنان را گرفته بود و همین امر روی تمرکز آنها تاثیر منفی گذاشته بود. به همین خاطر تعداد پاس های رد و بدل شده بسیار کم بود.

* دقیقه ۴۵: بازی کم رمق دو تیم تا پایان نیمه اول ادامه داشت و شاگردان ویلموتس هم نشانی از تیم بازی قبلی برابر کامبوج نداشتند و حتی یک بار هم روی دروازه میزبان خطر جدی و موقعیت گل ایجاد نکردند.

نیمه دوم؛
تیم ملی فوتبال ایران نیمه دوم را در شرایطی آغاز کرد که سرعت بیشتری در رده و بدل کردن توپ داشت و به نظر می رسید که ویلموتس نکات تازه ای را به بازیکنانش گوشزد کرده است. 

* دقیقه ۵۰: شاگردان ویلموتس که در نیمه دوم جان تازه ای گرفته بودند در یکی دو موقعیت روی دروازه بحرین خطرساز شدند اما دفاع پرتعداد میزبان اجازه رسیدن به گل را نداد.

* دقیقه ۶۰: مدافعان ایران غافلگیر شدند و میلاد محمدی در آفسایدگیری مرتکب اشتباه شد که مهاجم حریف در موقعیت تک به تک قرار گرفت اما ضربه زمینی او را بیرانوند به کرنر فرستاد. این بهترین موقعیت بازی تا این لحظه بود.

دو دقیقه بعد احسان حاجی صفی کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران به دلیل خطا روی بازیکن بحرین از داور ازبکستانی کارت زرد دریافت کرد. حاجی صفی به این تصمیم داور معترض شد.

* دقیقه ۶۴: حرکت بحرینی ها درون محوطه جریمه ایران با اشتباه مجید حسینی همراه شد تا داور اعلام ضربه پنالتی کند. این ضربه را بازیکن شماره ۶ بحرین به گل تبدیل کرد.

دقیقه ۷۰: بحرینی ها که به آنچه می خواستند رسیده بودند، بازی تاخیری و وقت تلف کردن با شیوه های خاص خودشان را آغاز کردند. ویلموتس هم با میدان فرستادن محمدی و امیری به دنبال جبران گل خورده بود.

* دقیقه ۸۶: تلاش ایران برای جبران گل راه به جایی نبرد و در یکی – دو موردی که سردار آزمون صاحب توپ شد نتوانست خطر جدی را روی دروازه میزبان ایجاد کند. 

* دقیقه ۹۰: احمد نورالهی در موقعیت عالی درون محوطه جریمه صاحب توپ شد اما ضربه او با اختلافی نزدیک از روی دروازه به بیرون رفت. در دقایق وقت اضافه بازیکنان ایران اعتقاد به پنالتی داشتند که اعتراض سردار آزمون یک کارت زرد برای وی داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا