پرفروش‌ترین گوشی‌های همراه

شاید گمان کنیم گوشی های آیفون تنها در ایران پرفروش هستند در صورتی که این مدل از گوشی همراه رکود فروش را نه تنها در کشورهای آسیایی شکسته است بلکه در بسیاری از کشورهای اروپایی و امریکایی نیز جز پر فروش ترین نوع گوشی همراه محسوب می شود.

به گزارش راهبرد بازار به نقل از دیوایس اطلس، در بازار رقابتی گوشی های همراه کمپانی اپل با فاصله زیادی توانسته است از رقبای خودش جلو بزند و بازار گوشی های همراه را در بسیاری از کشورها در دست خود بگیرد.

به عنوان مثال در کشورهای انگلیس، فرانسه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، ایرلند، هلند، پرتغال و بسیاری دیگر از کشورهای جهان گوشی آیفون ۷ کمپانی آپل رکورد فروش را زده است و به پر فروش ترین مدل گوشی در سال ۲۰۱۹ تبدیل شده است.

اما در کنار کمپانی آیفون رقیب سرسخت او کمپانی سامسونگ قرار گرفته است که در برخی از کشورها مثل اندونزی، کره جنوبی، آرژانتین، برزیل و مصر رکورد فروش را شکسته است و از رقیب خود آیفون جلو زده است.

اما اگر به طور کلی و با توجه به تعداد کشورهایی که از گوشی های سامسونگ و آیفون استفاده می کنند جدول پرفروش ترین ها را بچینیم جایگاه اول متعلق به گوشی آیفون ۷ کمپانی اپل است.

در بسیاری از کشورهای اروپایی چهار جایگاه اول پر فروش ترین گوشی های همراه نیز متعلق به این کمپانی است؛ به طور مثال در کشور فرانسه به ترتیب گوشی های آیفون۷، آیفون۶اس، آیفون۶ و آیفون۸ چهار جایگاه اول را به خود اختصاص داده اند.

در این بین برخی از کشورها مثل آلمان نیز هستند که جایگاه اول پر فروش ترین گوشی همراه در این کشور به آیفون۷ اختصاص داده شده است ولی در این بین جایگاه دوم و سوم را رقیب سرسخت آیفون به دست آورده است و به ترتیب گوشی های سامسونگ گلکسی اس۸ و سامسونگ گلکسی اس۷ در جایگاه دوم و سوم قرار گرفته اند.

در برخی از کشورهای آسیایی نیز پرفروش ترین گوشی نه متعلق به کمپانی اپل است و نه متعلق به کمپانی سامسونگ به عنوان مثال در کشورهایی مثل هند کمپانی شیائومی در رتبه اول پرفروش ترین ها قرار دارد و چین نیز از جمله کشورهایی است که از گوشی های تولید ملی استفاده می کنند و فروش آیفون و سامسونگ در این کشور بسیار پایین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا