راهبرد بازار؛ ۴۷‌هزار طرح صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور درحال ساخت است

راهبرد بازار؛ ۴۷‌هزار طرح صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور درحال ساخت است

زمان انتشار : 1401/05/12 - 22:03

«رضا غلامی اوریمی» روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار داشت: این طرح‌های صنعتی در رشته فعالیت‌های مختلف شامل فلزی، شیمیایی، غذایی و آشامیدنی، کانی غیرفلزی، سلولزی، خدمات، نساجی و برق و الکترونیک در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی سراسر کشور درحال ساخت است.

وی با بیان این‌که از این تعداد طرح چهار هزار و ۲۰۴ مورد در مرحله نصب ماشین‌آلات هستند، افزود: با حمایت از این طرح‌ها و به بهره برداری رساندن آن‌ها تا پایان امسال جاری، هشت‌هزار فرصت شغلی جدید در کشور فراهم خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه از رشد ۲۰‌درصدی تعداد طرح‌های درحال ساخت و ساز در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال قبل از آن خبر داد.

وی اضافه‌کرد: در سال‌های اخیر شاهد استقبال متقاضیان برای حضور و سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی بوده‌ایم، به‌طوری که حتی در برخی از شهرک‌های صنعتی کشور، با کمبود نیروی کار مواجه هستیم.

غلامی اوریمی تصریح‌کرد: روند رو به رشد سرمایه‌گذاری صنعتی در استان‌های کشور نشانگر شکست تحریم‌های ظالمانه دشمنان و علاقه‌مندی کارآفرینان به سرمایه ‌گذاری و فعالیت‌های تولیدی با وجود همه مشکلات و تنگناهاست.

به گفته وی، هم اکنون ۸۴۷ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور درحال بهره برداری و واگذاری زمین به سرمایه گذاران هستند که فعالیت بیش از ۴۹ هزار واحد صنعتی به بهره برداری رسیده و افزون بر ۴۷ هزار طرح صنعتی درحال ساخت و ساز در سطح این مناطق، گویای حضور پررنگ بخش خصوصی در حوزه صنعت و تولید در کنار بسترسازی و تسهیل‌گری دولت است.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن ۵۰۹ شهرک و ۳۳۸ ناحیه صنعتی و ۵ منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌ برداری، ۸۴ شهرک و ناحیه صنعتیتخصصی، ۶ شهرک فناوری، ۴۰ مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، دو مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، ۹۹ هزار و ۱۴۳ قرارداد منعقده و بهره ‌برداری از ۴۹ هزار و ۵۲۹ واحد صنعتی و سه هزار و ۲۴۵ واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم ۹۸۷ هزار و ۷۵ نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

17 + 12 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ آماده باش برای عرضه خودروهای اقتصادی/ یکسال دیگر منتظر بمانید

«منوچهر منطقی» درباره آئین‌نامه واردات خودرو افزود: پیش از این فقط خودروهایی وارد کشور می ...