راهبرد بازار؛ تسهیلات آبزی پروران خسارت دیده از سیل استمهال می شود

راهبرد بازار؛ تسهیلات آبزی پروران خسارت دیده از سیل استمهال می شود

زمان انتشار : 1401/05/15 - 04:10

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا سید حسین حسینی روز پنجشنبه در بازدید از مزارع پرورش ماهی خسارت دیده از سیل الیگودرز افزود: علاوه بر این اقدام، تسهیلات ارزان قیمت در راستای حمایت از آبزی پروران متضرر پرداخت می شود.

وی بدون اشاره به چگونگی پرداخت یا استمهال تسهیلات اضافه کرد: همچنین از مزراع تکثیر پرورش ماهی در کشور برای تامین بچه ماهی‌مورد نیاز مزارع خسارت دیده از سیل استفاده خواهد شد.

وی همچنین با تاکید بر ایجاد زنجیره ارزش در بازار ماهی کشور گفت: استفاده از فناوری نوین و صنعتی راه افزایش بهره‌وری است که باید برای تحقق این مهم، زیر ساخت ها ایجاد یا تقویت شود.

حسینی افزود: در خصوص مردمی سازی یارانه های حوزه دام و طیور، برای نخستین بار در کشور آبزی پروری نیز لحاظ و شیلات کارت ۲۰۰ میلیون تومانی سرمایه در گردش با بهره ۱۲ درصدی اعطا شد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به ظرفیت بالای این شهرستان در تولید ماهیان سردآبی گفت: ایجاد زیرساخت مناسب برای مزارع پرورش ماهی منطقه ضروری است.

محمد خدابخشی افزود: همچنین قرار شد سازمان شیلات برای تامین زیرساخت های مزارع پرورش ماهی الیگودرز از محل اعتبار تملک دارایی سرمایه‌ای اقدام کند چراکه تقویت زیرساخت‌های بخش شیلات از جمله برق، موجب افزایش تولید و کاهش خسارات می شود.

شترین خسارت سیل هفته جاری به مزارع پرورش ماهی الیگودرز بود به نحوی که از مجموع ۱۱۲ مزرعه در این شهرستان ۵۴ واحد آسیب جدی دید که برآورد خسارت این تعداد کاهش یکهزار تنی تولید و ضرر ۱۰۰ میلیارد تومانی بوده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

10 + چهار =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ توسعه کشت گیاهان دارویی از سیاستهای سازمان جنگل ها و مراتع است

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا، ترحم بهزاد روز یکشنبه ...