راهبرد بازار؛ رشد ۲۱۸ درصدی خرید خانه‌های بالای ۲۰ سال

راهبرد بازار؛ رشد ۲۱۸ درصدی خرید خانه‌های بالای ۲۰ سال

زمان انتشار : 1401/05/15 - 19:08

اقتصاد ایران: بررسی جدیدترین گزارش تحولات بازار مسکن نشان می‌دهد در تیر امسال معاملات نسبت به تیر ۱۴۰۰ بالغ بر ۱۰۳ درصد رشد داشته و سهم خانه‌های بالای ۲۰ سال ۲۱۸ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران ، طبق اعلام بانک مرکزی طی تیرماه امسال در مناطق ۲۲ گانه تهران ۱۰۲۹۴ واحد مسکونی در سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت شده که نسبت به تیرماه سال گذشته ۱۰۳ درصد افزایش یافته است. این میزان معاملات مسکن نسبت به خرداد ۱۴۰۱ حدود ۲۶ درصد کاهش یافته است که یکی از دلایل آن انتظارات کاهش قیمت به واسطه تاثیر برخی رویدادهای احتمالی بوده است.

در بخش توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده براساس شاخص “تفکیک عمر بنا” نیز به دلیل تورم‌های پیاپی سال‌های گذشته تقاضا به سمت و سوی واحدهای با عمر ساخت بالای ۲۰ سال بوده است.

بر این اساس در ماه مورد اشاره با آن‌که واحدهای با عمر تا ۵ سال با ۳۰.۱ درصد بیشترین سهم را در سبد معاملات مسکن مردم داشته است،‌اما واحدهای با عمر بالای ۲۰ سال نیز رشد ۲۱۸.۴ درصدی را ثبت کرده است.

 در ماه گذشته ۲۱۱۴ فقره از معاملات مسکن شهر تهران برای واحدهای با عمر بیش از ۲۰ سال بود. تیرماه سال گذشته سهم این نوع ساختمان‌ها در معاملات ۶۶۴ فقره بوده است.

 در اردیبهشت ماه امسال سهم واحدهای با عمر بیش از ۲۰ سال از سهم کل واحدهای معامله شده نسبت به اردیبهشت سال گذشته حدود ۳۱۴ درصد افزایش یافته بود که طی ۴ ماه سال ۱۴۰۱ بیشترین رقم بوده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

ده − هشت =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ زمین ۲میلیون و ۷۰۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن تامین شد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا از روابط عمومی سازمان ملی ...