راهبرد بازار؛ ادعای وزیر نیرو برای اتصال شبکه برق ایران به روسیه

راهبرد بازار؛ ادعای وزیر نیرو برای اتصال شبکه برق ایران به روسیه

زمان انتشار : 1401/05/15 - 19:15

اقتصاد ایران: وزیر نیرو گفت: برای اتصال شبکه برق کشورمان با شبکه برق روسیه برنامه جدی داریم که در حال پیگیری است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران ، «علی اکبرمحرابیان» در حاشیه بازدی از مرکز کنترل و دیسپاجینگ شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ درباره سرنوشت اتصال شبکه برق ایران و روسیه، افزود: به‌تازگی جلسه‌ای با وزیر انرژی روسیه و وزیر انرژی جمهوری آذربایجان برگزار کردیم و آمادگی‌ها به وجود می‌آید تا در حداقل زمان شبکه برق کشور مان را یا کشور روسیه سنکرون کنیم.

وی ادامه‌داد: برق کشورمان، شبکه‌ای است که با همه کشورهای همسایه دارای ارتباط الکتریکی است و اکنون تلاش می‌شود تا با قطر و روسیه و برخی دیگر کشورها شبکه‌ها را سنکردن کرده و مبادله داشته باشیم.

وزیر نیرو اضافه‌کرد: به این معنی که در ایامی ما دریافت برق داریم و در ایامی هم صادرات برق خواهیم داشت.

محرابیان افزود: علت هم این است در خیلی از این کشورها پیک مصرف‌ها متفاوت است و در ایامی که ما با پیک مصرف مواجه هستیم، آنها امکان تامین برق برای ایران را دارند و در ایامی که ما تولید بیشتر داریم و مصرف ها کمتر است، امکان صادرات داریم.

وی ادامه داد: در مجموع اگر بخواهیم طراز را بررسی کنیم، عمدتا طراز صادراتی ما نسبت به این کشورها بیشتر است.

پیشتر مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل گفت: اتصال شبکه‌های برق ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان افزایش اطمینان و پایداری شبکه‌ها را به دنبال خواهد داشت.

همچنین،‌«محمدعلی فرحناکیان»  افزود: دیدار وزیران انرژی ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان در سفر اخیر رییس جمهوری کشورمان به قطر دیداری تاریخی بود که از اهمیت بسیار بالایی برای هر سه کشور برخوردار است.

وی ادامه داد: سه کشور درصدد اتصال شبکه‌های برق به یکدیگر هستند که این دیدار زمینه اجرایی شدن مهم را بیشتر فراهم کرد.

مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل گفت: ایران و روسیه قدرت برتر برق در منطقه به شمار می‌روند و اتصال شبکه برق سه کشور ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان دامنه این قدرت را گسترش خواهد داد و منطقه می‌تواند از مواهب آن بهره‌مند شود.

فرحناکیان ادامه داد: درعین‌حال اتصال شبکه‌های برق سه کشور قابلیت پایداری و اطمینان در تولید برق را افزایش خواهد داد و توانایی تولید برق در هر سه کشور را بیشتر خواهد کرد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

2 × 2 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ دلالان می‌خواهند زعفران را به قیمت پایین از کشاورزان بخرند

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز جمعه ایرنا از روابط عمومی ...