راهبرد بازار؛ قیمت بالای آجیل صدای دبیر اتحادیه را هم درآورد

راهبرد بازار؛ قیمت بالای آجیل صدای دبیر اتحادیه را هم درآورد

زمان انتشار : 1401/05/16 - 04:18

اقتصاد ایران: دبیر اتحادیه آجیل و خشکبار اصفهان با بیان اینکه از جهت موجودی مشکلی نداریم ولی قیمت‌ها بالا است، گفت: تا این لحظه نیز استقبال مردم برای خرید آجیل جالب نبوده که علت آن را گرانی اجناس می‌دانیم و این موضوع هم مردم و هم ما را اذیت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران ،علیرضا حمصیان دبیر اتحادیه آجیل و خشکبار اصفهان در خصوص قیمت آجیل شب عید اظهار داشت: قیمت برخی اجناس نسبت به سال گذشته افزایش قیمت زیادی داشته است برای مثال پسته حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تومان گران‌تر و تخمه ژاپنی نیز حدود ۲ و نیم تا ۳ برابر شده است و دلیل افزایش قیمت تخمه از سمتی به صادرات آن و از سمتی به کاهش کشت باز می‌گردد.

وی با اشاره به اینکه از جهت موجودی مشکلی نداریم ولی قیمت‌ها بالا است، یادآور شد: این لحظه نیز استقبال مردم برای خرید آجیل جالب نبوده که علت آن را گرانی اجناس می‌دانیم و این موضوع هم مردم و هم ما را اذیت می‌کند.

حمصیان با بیان اینکه آجیل مانند دیگر کالاها نیست که قیمت مصوبی داشته باشد، توضیح داد: آجیل تنوع زیادی دارد و به همین علت نمی‌توان قیمت خاصی را برای آن اعلام کرد.

دبیر اتحادیه آجیل و خشکبار اصفهان در خصوص نظارت بر قیمت‌ها خاطرنشان کرد: برای نظارت در حال همکاری با اتاق اصناف هستیم و در کنار بازرسان اتاق، افرادی از سمت صنف با آن‌ها همراه می‌شوند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

9 + هشت =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ توسعه کشت گیاهان دارویی از سیاستهای سازمان جنگل ها و مراتع است

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا، ترحم بهزاد روز یکشنبه ...