راهبرد بازار؛ سجامی شوید تا سود سال‌های قبل را دریافت کنید

راهبرد بازار؛ سجامی شوید تا سود سال‌های قبل را دریافت کنید

زمان انتشار : 1401/05/16 - 06:10

اقتصاد ایران: قائم مقام مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از تمامی سهامدارانی که تاکنون اقدام به سجامی شدن نکردند خواست هرچه سریعتر در سجام ثبت‌نام و مراحل تکمیل احراز هویت خود را انجام دهند تا سود سال‌های قبل را دریافت کنند.

غلامرضا ابوترابی با تشریح آخرین اقدامات انجام شده برای واریز سود به حساب سهامداران افزود: با توجه به الزام قانون بودجه سال ۱۴۰۱، همه ناشران ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار مکلف هستند تا توزیع سود تقسیمی مصوب مجمع سال جاری را با هماهنگی‌های از قبل انجام شده با شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از طریق سامانه توزیع سود به حساب سهامدارانی که در سامانه سجام ثبت نام کرده اند، واریز کنند.

وی با تاکید بر اینکه در این زمینه باید مسایلی مورد توجه قرار بگیرد تا در نهایت این تصمیم به مرحله اجرا برسد، اظهار داشت: شرکت سپرده گذاری مرکزی تا قبل از الزام قانونی شرکت‌ها برای پرداخت سود مصوب مجمع عمومی عادی ِآن‌ها از طریق سامانه توزیع سود، طی سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به درخواست ناشران اقدام به پرداخت سود به حساب سهامداران حقیقی کرده است.

ابوترابی تاکید کرد: با توجه به چنین اقدامی، در سال ۱۳۹۹ سود سهام ۱۲۳ شرکت و در سال ۱۴۰۰ سود ۲۹۲ شرکت از طریق این سامانه به حساب سهامداران واریز شد.

قائم مقام مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اکنون پرداخت سود‌های سنوات گذشته در چه مرحله‌ای قرار دارد، گفت: سود‌های سنواتی متعلق به سهامداران است و در سال‌های گذشته سهامداران به دلایل مختلف از جمله عدم اطلاع از سود تقسیمی مجامع، پایین بودن رقم سود تخصیصی، عدم معرفی شماره حساب و همچنین عدم تمایل به مراجعه به بانک، امکان دریافت سود‌های خود را نداشتند که این امر باعث شد تا سود‌های رسوب شده که می‌تواند مبلغی چشمگیر هم باشد در حساب شرکت‌ها باقی بماند.

وی اظهار داشت: شرکت سپرده‌گذاری تحت تاثیر چنین مساله‌ای تصمیم به آماده سازی زیرساخت‌های لازم برای تعیین تکلیف سود‌های سنواتی سهامداران کرده و به زودی امکان پرداخت آن به سهامداران مربوطه میسر خواهد شد.

قائم مقام مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه تاکید کرد: توصیه ما به همه سهامداران این است که برای فراهم شدن امکان دریافت سود تقسیمی مجامع هر چه سریعتر نسبت به ثبت نام در سامانه سجام اقدام کنند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

1 × 5 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ رشد بازار سرمایه به توسعه اقتصاد کشور منجر خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، «سعید اسلامی» دبیر کل کانون ...