معرفی توانمندی‌های تولیدی و صادراتی فعالان اقتصادی

به گفته رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات، نمایشگاه مجازی ایران می‌تواند با حذف محدودیت‌های مکانی و زمانی موجب کاهش هزینه‌های بازاریابی و تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات فعالان اقتصادی در سراسر جهان می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، نخستین نمایشگاه مجازی از توانمندی‌های تولیدی و صادراتی فعالان اقتصادی کشور با حمایت بخش خصوصی و دولتی از پنجم تا بیستم اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.

در این راستا محمدرضا طلایی – رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران- در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه ابزارهای فناورانه در دوره شیوع ویروس کرونا به کمک کسب‌وکارها آمده است، گفت: بهره بردن از این ابزراها موجب می‌شود تا معرفی شایسته‌ای از توانمندی‌های فعالان اقتصادی کشور در بخش‌های مختلف صورت بگیرد که این موضوع نیز موجب می‌شود شرایط اقتصادی سخت بنگاه‌ها رفته‌رفته رو بهبودی پیش برود.

وی با بیان اینکه حرکت به سمت استفاده از فناوری‌های نوین موجب زنده ماندن فعالیت‌های اقتصادی خواهد شد، عنوان کرد: سرعت استفاده از فناوری اطلاعات به واسطه شیوع ویروس کرونا در طی یک سال تا جایی بالا رفت که کسب‌وکارهای سنتی صرف سبک کسب و کار خود را تغییر دادند.

رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران گفت: اتفاقی که در این دوره رخ داد، فرهنگ‌سازی استفاده از فضای مجازی را که ممکن بود سال‌ها به طول بیانجامد، تسریع کرد. به گونه‌ای که شاهد برگزاری وبینارها، جلسات آنلاین و دوره‌های آموزش آنلاین بودیم. حتی سیستم آموزشی دانش‌آموزان هم به همین سمت پیش رفته و هنوز هم ادامه دارد.

طلایی با بیان این مطلب اظهار کرد: در این راستا اتاق بازرگانی ایران و اتاق بازرگانی تهران با ابتکار عمل اقدام به برگزاری بزرگترین نمایشگاه مجازی کرده‌اند. این نمایشگاه از ۵ تا ۲۰ اسفند ماه و در بخش‌های بازرگانی و تجارت، صنعت، معدن، دانش‌بنیان، خدمات و نشر دیجیتال برگزار می‌شود. 

این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران به مزیت‌های این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: نمایشگاه مجازی ایران می‌تواند با حذف محدودیت‌های مکانی و زمانی موجب کاهش هزینه‌های بازاریابی و تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات فعالان اقتصادی در سراسر جهان خواهد شد.

وی با بیان اینکه بازدید از این نمایشگاه رایگان است، تصریح کرد: با توجه به استقبال و هماهنگی‌های به‌وجود آمده با سفارتخانه‌های ایران در خارج از کشور، سفارتخانه سایر کشورها در ایران و اتاق‌های مشترک بازرگانی، بازدیدکنندگان خارجی نیز می‌توانند از آخرین دستاوردهای بنگاه‌های ایرانی در این نمایشگاه مطلع شوند. این موضوع می‌تواند گامی مهم برای توسعه صادرات غیرنفتی باشد.

انتهای پیاممنبع خبر

دکمه بازگشت به بالا