هزینه عجیبی که نپیوستن به اف‌ای‌تی‌اف روی دست ملت ایران گذاشت


این استاد اقتصاد دانشگاه و معاون اسبق وزیر جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین افزود: بخشی از منابع ایران در کشورهایی مانند کره جنوبی، چین، هندوستان و … که نفت ما را خریداری کرده‌اند بلوکه شده و اتفاقا این کشورها برای حبس و بلوکه کردن پول ها در بانک های خود از ما هزینه دریافت می‌کنند.

 این نکته از سوی همتی، رییس کل بانک مرکزی تایید شده است. وی در یک برنامه تلویزیونی صراحتا تایید کرد کره جنوبی بابت ۷ میلیارد دلار پول بلوکه شده ایران هزینه نگهداری می‌گیرد .

علی قنبری به خبرآنلاین گفت: امیدوارم مسوولان بررسی این موضوع در مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی متوجه آثار زیان‌بار نپیوستن به اف ای تی اف باشند و مشکلات را حل کنند.قنبری درباره تاثیر پیوستن به اف ای تی اف و آزادسازی پول ها و منابع مالی بلوکه شده ایران در سایر کشورها، توضیح داد: یکی از اهداف همین مساله یعنی آزادسازی منابع بلوکه شده و پیشگیری از تکرار آن است.

وی ادامه داد:‌ این مساله ضرر چند جانبه محسوب می‌شود که امیدوارم با پیوستن به اف‌ای‌تی‌اف چنین مشکلاتی نیز حل شود و این هزینه ها از دوش مسئولان جمهوری اسلامی و مردم سختکوش ایران برداشته شود.

 مشروح مصاحبه علی قنبری با خبرگزاری خبرآنلاین را اینجا بخوانید.

۲۲۳۲۲۳منبع خبر

دکمه بازگشت به بالا