یک‌سوم کشور به زیرساخت‌های فیبرنوری مجهز شده است

ایسنا/سمنان به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یک سوم کشور به زیرساخت‌های فیبرنوری مجهز شدند.

دکتر عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که ۳۰ فروردین ماه به نمایندگی از رئیس جمهور به شهرستان میامی سفر کرده و ضمن ادای احترام به شهدای این شهرستان در حاشیه نشستی با فرماندار شهرستان میامی، امام جمعه میامی، امام جمعه کالپوش، اعضای شورای تامین شهرستان، معاونین فرماندار و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان اظهار کرد: در حال حاضر پوشش فیبرنوری به هفت میلیون خانوار در سراسر کشور رسیده است.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به توسعه زیرساخت های ارتباطی در دولت آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: توسعه اینترنت مبتنی بر فیبرنوری از ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم در دستور کار قرار گرفت و در راستای آن تاکنون امکان دسترسی هفت میلیون خانوار به این خدمت فراهم شد.

دکتر زارع‌پور تاکید کرد: یک سوم کشور به زیرساخت‌های فیبرنوری مجهز شده و انجام این طرح تا پوشش کامل آن ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: میانگین سرعت اینترنت کشور بدون فیبرنوری ۱۰ مگابیت بر ثانیه است که با اجرای این پروژه سرعت آن به ۴۰۰ تا هزار مگابیت بر ثانیه خواهد رسید.

این عضو کابینه سیزدهم از سمنان به عنوان یک استان پیشرو در زیرساخت های ارتباطی نام برد و اظهار کرد: در استان سمنان اجرای پروژه فیبر نوری قرار بود در دو فاز اجرا شود که پروژه فیبرنوری میامی در بخش دوم قرار داشت اما به درخواست فراوان مردم به‌خصوص جوانان و صاحبان کسب و کارهای شهرستان، انجام آن در مرحله اول قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا قرار است که سیدابراهیم رئیسی امروز – ۳۰ فروردین – در جریان دور دوم سفرهای استانی به همراه ۱۲ وزیر و جمعی از اعضای هیئت دولت به استان سمنان سفر  کرده اند. برخی از وزرا و مسوولان نهاد ریاست جمهوری و از جمله وزرای، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی،وزیر بهداشت و درمان،معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشوراجرایی رئیس جمهور و…به نمایندگی از رئیس جمهور به شهرستان های مختلف استان سفر کردند.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا