۵۷۰۰ شغل با تسهیلات بانک توسعه تعاون استان کرمانشاه ایجاد شد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، عباس نجفی عضو هیئت مدیره که در سفر به استان کرمانشاه، هیئت بلندپایه‌ای از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را همراهی می‌کند با شرکت در نشست کمیته هماهنگی اشتغال استان کرمانشاه که در سرسرای تدبیر استانداری برگزار شد، اظهار داشت: بانک توسعه تعاون تا پایان دی ماه سال جاری بالغ بر ۲ میلیارد و ۱۸ میلیون ریال تسهیلات از محل منابع طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری در استان کرمانشاه پرداخت کرده که این مبلغ تسهیلات به بیش از چهار هزار و ۷۳۶ فقره طرح اشتغالزایی در استان تخصیص یافته و تداوم این حمایت‌ها از موضوع رونق اشتغال استان کرمانشاه در دستور کار بانک توسعه تعاون قرار دارد.

وی در این نشست مشترک با تیم اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسئولان استانی با بیان اینکه تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون در استان کرمانشاه تاکنون سبب ایجاد بیش از پنج هزار و ۷۰۰ اشتغال جدید در منطقه شده است، افزود: بانک توسعه تعاون با همه ظرفیت‌های موجود از طرح‌های توسعه اشتغالزایی و کسب و کارهای جدید حمایت خواهد کرد.

عضو هیئت مدیره بانک توسعه تعاون همچنین در این سفر ضمن بازدید از تعدادی از طرح‌های اشتغالزایی در استان از نزدیک در جریان پیشرفت فعالیت‌ها و مشکلات موجود قرار گرفت.
وی در بازدید از طرح ۲۱۳ شرکت تعاونی آرد قصرشیرین شهرستان سرپل ذهاب و شرکت پترو بی نادر شهرستان قصرشیرین خاطر نشان کرد: این طرح با سرمایه گذاری ۲۳۰ میلیارد ریالی بانک توسعه تعاون از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در حال احداث است و تا خرداد ماه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

 لازم به ذکر است این طرح که با هدف گذاری ایجاد ۴۰ اشتغال جدید در حال احداث است، روزانه ۱۵۰ تن و سالیانه ۴۲ هزار تن آرد تولید می‌کند.

عضو هیئت مدیره بانک توسعه تعاون در ادامه بازدیدهای خود از شهرستان‌های سرپل ذهاب و قصرشیرین از طرح شرکت پترو بی تا (ذخیره و انتقال مواد نفتی) قصرشیرین نیز بازدید کرد. این طرح با سرمایه‌گذاری ۲۳۵ میلیارد ریالی بانک توسعه تعاون از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و عشایری جهت ذخیره سازی مواد نفتی در سال ۹۷ ایجاد و در سال ۹۸ به بهره‌برداری رسید و در حال حاضر یکی از طرح‌های صنعتی و اشتغالزایی موفق استان است.

 گفتنی است در بازدید از این طرح فرماندار سرپل ذهاب از نقش بانک توسعه در اشتغال و حمایت از تعاونی‌ها و طرح‌های تولیدی در این شهرستان قدردانی و تاکید کرد: بانک توسعه تعاون همکاری بسیار خوبی با مردم در بخش تسهیلات دارد که امیدوارم این همکاری تداوم یابد.  

لازم به ذکر است در پایان نخستین روز از این سفر، نجفی به همراه ذوالفقاری معاونت مالی و پشتیبانی بانک و هیئت همراه از شعبه های قصرشیرین و سرپل ذهاب بانک توسعه تعاون بازدید کردند. در این بازدیدها موانع احتمالی توسعه فعالیت‌های شعب و مشکلات مشتریان مورد بررسی قرار گرفته و راهکارهای لازم جهت بهبود عملکرد این شعب ارائه شد.منبع خبر

دکمه بازگشت به بالا