توزیع ایران چک‌های ۱۰۰ هزار تومانی و اسکناس ۱۰ هزار تومانی جدید؛ از امروز

توزیع ایران چک‌های ۱۰۰ هزار تومانی و اسکناس ۱۰ هزار تومانی جدید؛ از امروز

زمان انتشار : 1399/11/19 - 12:22

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرآنلاین، امیر شکری با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران گفت: طبق اعلام بانک مرکزی، ایران چک ۱۰۰ هزار تومانی و اسکناس ۱۰ هزار تومانی با طراحی جدید از فاکتورهای امنیتی بالاتری برخوردار است.

وی افزود: بانک مرکزی به منظور اجرای طرح حذف چهار صفر از پول ملی در آینده اقدام به کمرنگ کردن چهار صفر از این اسکناس‌ها را کرده است.

گفتنی است ، بر اساس اعلام بانک مرکزی، برخی خصوصیات امنیتی ایران چک و اسکناس جدید مشتمل بر واتر مارک سه بعدی، الکتروتایپ، فایبرهای نامرئی فلورسنتی چند رنگ، نخ امنیتی با ویژگی تغییر طیف، چاپ نوری مغناطیسی و نوار طلایی درخشان است که احراز اصالت را برای عموم مردم تسهیل می‌کند.

رونمایی از سه اسکناس جدید

همچنین امروز سه اسکناس جدید، هزار تومانی، ۲ هزار تومانی و پنج هزار تومانی در بانک مرکزی رونمایی شد؛ این اسکناس‌ها دارای ظاهری متفاوت و ویژگی‌های امنیتی بالاتر در مقایسه با اسکناس‌های قدیمی است.

رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک درباره این اسکناس های جدید به خبرنگاران گفت: همه اسکناس‌های جدید در اندازه‌های مساوی چاپ خواهد شد و برای اجرای طرح حذف چهار صفر از پول ملی در آینده در اسکناس‌های جدید نیز چهار صفر ارقام اسکناس کم رنگ چاپ شده است.

 امیر شکری اضافه کرد: در این اسکناس‌ها از تصویر نمادهای ملی و مذهبی استفاده شده و توزیع این اسکناس‌ها نیز به زودی آغاز خواهد شد.

۲۲۳۲۲۴

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ علت رشد نقدینگی افسار گسیخته شهریور ماه چه بود؟

گزیده آمارهای اقتصادی شهریورماه در حالی از سوی بانک مرکزی منتشر شد که نشان می‌دهد ...