راهبرد بازار؛ بهره‌برداری از ۱۳۷ کیلومتر راه دوبانده خراسان جنوبی در سال ۹۹

وحید داعی روز یکشنبه در دیدار نوروزی با حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند افزود: تا سال ۹۸ باندهای دوم استان خراسان جنوبی ۶۱۴ کیلومتر بود و فقط در سال گذشته حدود ۱۳۷ کیلومتر باند دوم از ۵۶۰ کیلومتر پروژه در دست اجرا زیر بار ترافیک رفت و جهشی در حوزه باندهای دوم استان در سال ۹۹ روی داد.

وی اظهار داشت: دهه فجر سال گذشته در کل کشور ۴۵۰ کیلومتر باند دوم و بزرگراه افتتاح شد که ۲۰ درصد از این مقدار حدود ۹۰ کیلومتر در استان خراسان جنوبی با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید و دستاورد کم‌نظیری برای این استان است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: در پروژه محور بیرجند – قاین از سال ۸۷ که عملیات دوباندسازی این محور آغاز شد تا سال ۹۸ در این بازه ۱۰ ساله ۴۸ کیلومتر از این محور باند دوم انجام شد و فقط در سال ۹۹ حدود ۲۰ کیلومتر دوبانده شده و زیر بار ترافیک است.

وی افزود: در حوزه راه‌آهن نیز با پیگیری‌های صورت گرفته، مصوبه هیات امنای صندوق توسعه ملی درخصوص این پروژه اخذ شده و امیدواریم در سال ۱۴۰۰ تسهیلات این صندوق را در این پروژه اجرایی کنیم.

داعی بیان کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در زمینه تولید مسکن در راستای وظایف راه و شهرسازی در این استان پنج هزار و ۳۰۰ نفر ثبت‌نام کرده و واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن شناخته شدند که برای همه واجدان شرایط زمین مناسب تامین شده است.

وی گفت: امیدواریم امسال با پیگیری لازم بتوانیم در جهت تسریع ساخت و ساز این افراد اقدام کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: همچنین با پیگیری‌های صورت گرفته در سال ۹۹ درخصوص زائرسرای بنیاد زائر در مشهد مقدس تفاهم‌نامه‌ای با مشارکت راه و شهرسازی و شهرداری انجام شد و با کمک سازمان نظام مهندسی و شهرداری و بنیاد زائر استان توانستیم پروانه این زائرسرا را اخذ کنیم که در سال جاری عملیات اجرایی آن را نیز آغاز خواهیم کرد.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان سال تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها افزود: امیدواریم بتوانیم در مجموعه راه و شهرسازی بیش از گذشته در خدمت مردم استان باشیم.

دکمه بازگشت به بالا